Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)Polish (Poland)Čeština (Česká republika)Latvian
Товариство "Зелений хрест"
gcs-logo

Міжнародна конференція "Гірські регіони". Співпраця громадських та громадських організацій при ліквідації наслідків стихійних лих"

( 1999 р. )

Період проведення
10-14 грудня 1999

Місце проведення
селище Славське

Мета проекту

Цільова група
В конференції прийняли участь керівники громадських рятувальних служб України, Польщі, Словаччини, осії, Грузії, Вірменії та Азербайджану, представники Товариства Червогого Хреста України та Грузії, а також офіцери з міністерств по надзвичайних ситуаціях України, осії та Вірменії. Органи місцевої влади взяли участь в конференції через своїх представників з обласної, районної та селищної ади.

Опис
На конференції було наголошено, що втрачені після розпаду Союзу зв`язки не дозволяють на даний час проводити великомаштабні рятувальні операції з залученням іноземних рятувальників на якісному рівні. Підготовка рятувальників та розвиток рятувальних служб після розпаду Союзу пішли по різних шляхах. На сьогодні різні країни мають різні вимоги до підготовки спеціалістів-рятувальників. В критичних ситуаціях дії рятувальників з різних країн зовсім різні. Це показали практичні заняття де одне і теж завдання рятувальники з різних країн виконували по різному. Як виявилося на даний момент тільки Польща і осія мають закон про статус рятувальника, а також правові документи в яких розписані функції рятувальних служб та їх взаємодія з іншими структурами. Ця інформація була дуже цікава для учасників конференції з інших країн в котрих дана правова база лише створюється і досі немає чітко визначеного шляху по якому йшов би подальший розвиток.

Для організації надання якісної та своєчасної допомоги було запропоновано створити координаційну раду, яка б могла на початковій стадії спілкуватись між собою за допомогою мережі Інтернет і розпрацювала б уніфіковані стандарти вимог до рятувальників та їх дій в екстремальних ситуаціях.

Також було запропоновано звернутись до урядів країн-учасниць конференції з пропозицією розробити міжнародний сертифікат-паспорт рятувальника для максимального спрощення перетину кордонів в ситуаціях коли на прохання уряду необхідна негайна допомога рятувальних загонів з інших країн.

На конференції було домовлено про проведення подібної конференції в наступному році і за загальною згодою країною-організатором буде Грузія.

Під час проведення конференції було домовлено про безоплатну передачу для українських рятувальників 100 радіостанцій з фондів польської рятувальної служби вартістю 47000 доларів США, що значно покращить проведення пошуково-рятувальних робіт особливо в нічний час і дасть можливість оперативно координувати дії різних рятувальних загонів з діями міліції, військових та огранами місцевої влади.

Учасники конференції висловили щиру подяку Міжнародному фонду “Відродження” за можливість зустрітись та поспілкуватись між собою вперше за історію нових незалежних держав та зрозуміти місце своїх держав в східно-європейській спільноті.

Робота конференції була освітлена в газеті “День” на радіо “Львівська хвиля” та в програмі “Репортер” телекомпанії “Міст”.

Останнє оновлення на Середа, 11 серпня 2010, 06:46
 
© 2005-2023, Товариство "Зелений хрест"